Hosting Home - ustaw jako startowąHosting Ulubione - dodaj do ulubionych
PUNKT - Strona główna (home)
 
HOSTING - cennik
DOMENY - cennik
POMOC

SERWERY USŁUGOWESERWERY
  WWW »
  poczty E-MAIL »
  Baz Danych (SQL) »
BEZPIECZEŃSTWO
  ochrona antyspamowa (greylisting) »
  ochrona antywirusowa poczty »
  dostęp do serwera baz »

Bezpieczne połączenia
  z WWW »
  z E-MAIL »
  z FTP »


  Wszystkie serwery firmy PUNKT to odrębne serwery połączone pomiędzy sobą szybką siecią GigaEthernet (1000Mbps). Takie rozwiązanie zwiększa ich bezawaryjność oraz znacznie poprawia jakość i szybkość usług na nich dostępnych, ponieważ poszczególne zadania rozkładają się na wiele niezależnych od siebie maszyn. Także podczas czynności serwisowych serwera lub podczas jego awarii, unieruchomiona jest tylko jedna usługa a nie wszystkie, jak ma to miejsce w sytuacjach, gdzie wszystkie usługi uruchamiane są na jednym serwerze.

Nasze serwery


znajdują się w Internetowym Centrum Danych GTS Energis w Piasecznie

  Internetowe Centrum Danych jest miejscem zapewniającym optymalne warunki pracującym w nim serwerom, dzięki czemu świadczone za ich pośrednictwem usługi cechuje bardzo wysoki poziom niezawodności. Na parametrze tym opierać się musi każde poważne rozwiązanie e-biznesowe.


Centrum Danych

W Piasecznie pod Warszawą znajduje się wybudowane przez Energis - jedno z największych w Europie - Centrum Danych. Naszpikowana nowoczesną elektroniką twierdza zapewnia znajdującym się wewnątrz niej urządzeniom nie tylko wysokiej jakości dostęp do sieci GTS Energis, ale także rzadko spotykany wysoki stopień bezpieczeństwa. Tam, gdzie jest to fizycznie możliwe, wszystkie najważniejsze elementy są dublowane, dzięki czemu nie ma pojedynczego punktu, w którym rozwiązania GTS Energis mogłyby okazać się zawodne.


Powierzchnia

Centrum zajmuje powierzchnię 5.000m2, z czego 1.250m2 (z możliwością rozbudowy o kolejne 1.500m2) przystosowane jest do podłączania serwerów dla Klientów.


Klimatyzacja

Cały obszar utrzymywany jest w stałej temperaturze. System klimatyzacji skonstruowany jest w taki sposób, że nawet jeżeli dwie jednostki <>klimatyzacji w jednym pomieszczeniu ulegną awarii, temperatura nie wzrośnie. Powietrze wtłaczane jest przez podłogę a po schłodzeniu urządzeń wydostaje się otworami w suficie.


Zasilanie i łącza

Ciągłość pracy wszystkich urządzeń zapewnia specjalny system zasilania, którego podstawą są dwa niezależne przyłącza do sieci energetycznej, wyposażone w osobne systemy UPS, z których każdy jest w stanie podtrzymać pracę 1.000 serwerów przez 5 godzin. Dodatkowo Centrum Danych GTS Energis posiada trzy spalinowe generatory prądu, z których każdy zdolny jest podtrzymywać pracę Centrum przez 72 godziny bez uzupełniania paliwa. W razie potrzeby można łatwo podłączyć zewnętrzny generator. Zasilanie do każdej szafy i do każdego serwera doprowadzone jest dwiema drogami. Połączenie z siecią GTS Energis, a co za tym idzie - z polskim i światowym Internetem, opiera się na dwóch niezależnych łączach znajdujących się na dwóch przeciwległych końcach budynku.


Ochrona przeciwpożarowa

Centrum Danych posiada nowoczesny system ochrony przeciwpożarowej. Systemy wczesnego wykrywania monitorują bez przerwy wszystkie pomieszczenia a każde zdarzenie jest sygnalizowane dyżurującemu pracownikowi. Akcja gaszenia jest uruchamiana ręcznie a w razie braku reakcji ze strony pracownika wyzwalana jest automatycznie. Do gaszenia ognia używany jest Inergen - gaz ekologiczny i bezpieczny dla ludzi. W przypadku pożaru, elektronicznie sterowane zawory wtłaczają dokładnie wyliczoną ilość gazu do pomieszczenia, w którym ogień został wykryty.


Kopie bezpieczeństwa

W Centrum Danych GTS Energis znajduje się biblioteka taśm, na których umieszczane są kopie zapasowe każdego zarządzanego przez GTS Energis serwera. System pozwala na w pełni automatyczny backup i szybki dostęp do kopii zapasowych. Ramię robota jest w stanie obsługiwać silos 6.000 taśm o pojemności 20GB każda, co daje łączną pojemność 120TB (terabajtów) - czyli miejsce na kopie zapasowe kilku tysięcy serwerów.


Dostęp do wszystkich pomieszczeń wymaga autoryzacji (karty magnetyczne) i jest w pełni monitorowany. Taka ilość zabezpieczeń elektronicznych, mechanicznych i dostępowych gwarantuje najlepsze możliwe warunki dla serwerów internetowych.
¤   © C-Invest Sp. z o.o.   ¤   pytam [at] punkt.pl   ¤   powered by GAD   ¤