Hosting Home - ustaw jako startowąHosting Ulubione - dodaj do ulubionych
PUNKT - Strona główna (home)
 
HOSTING - cennik
DOMENY - cennik
POMOC

O FIRMIE


  Przedsiębiorstwo Informatyczne PUNKT już od 1998 roku dostarcza firmom i mieszkańcom Opola usługi internetowe. Jest największym dostawcą usług internetowych w województwie opolskim oraz jednym z liczących się w kraju - dowodem tego jest utrzymująca się pozycja firmy na wysokim miejscu w Rankingu Providerów top100.pl
Z dniem 1 października 2002 zmieniliśmy status prawny spółki z osobowej na kapitałową (Spółka z o.o.)

Pełna nazwa firmy brzmi:
    Przedsiębiorstwo Informatyczne PUNKT Sp. z o.o.

lub w skrócie:
    P.I. PUNKT Sp. z o.o.


NUMER KRS (Sąd Rejonowy w Opolu): 0000133174
NIP 754-25-31-499
REGON - 532333014

  Na dzień dzisiejszy na Państwa zadowolenie pracuje 30 osobowy zespół fachowców. Zarządzają oni siecią złożoną blisko z 70 serwerów oraz usługami internetowymi, które są już świadczone dla blisko 5000 klientów. Ta liczba zobowiązuje, dlatego stale inwestujemy w podnoszenie jakości naszych usług. Jako parametry naszej jakości niech posłużą następujące dane:

  • 230 Mb/s wyjście na świat. By zapewnić najwyższą jakość łączy internetowych nasza firma współpracuje z następującymi providerami w Polsce: GTS Polska, TP SA, Netia SA. W niedalekiej przyszłości planowane jest zwiększenie przepustowości do 300 Mb/s !

  • serwis 24h/dobę (dyżury administratorów, całodobowy telefon) - bardzo krótki czas reakcji na awarie w naszej sieci - gwarantujemy, że często zostaną one usunięte zanim zdążą Państwo do nas zadzwonić

  • Unikatowy w skali Polski system zarządzania serwerami wirtualnymi z możliwością zakładania sklepów w systemie NetShop.pl. Zapraszamy to testów systemu pod adresem webadmin.punkt.pl.

  • Sieć węzłów dostępowych (5 głównych i 12 pomocniczych) gwarantująca wysoką jakość świadczonych przez nas usług. Dzięki niej podłączamy klientów "na krótkich łączach" co zapewnia minimalne tłumienie sygnału i stabilną prace urządzeń.

  • Rozwiązania sieciowe - szkielet sieci wykonany jest w technologii FastEthernet realizowanej za pomocą najwyższej klasy urządzeń radiowych renomowanych firm. Do wykonania łączy abonenckich w zależności od potrzeb oferujemy rozwiązania oparte o technologie: FastEternet, WiLAN, SDSL, G.SHDSL, VDSL. Urządzenia te cechują się symetryczną pracą (w przeciwieństwie do popularnej technologi ADSL) a transfery jakie mogą obsługiwać zawierają się w przedziale od 144kbps do 100 Mbps - dzięki temu zmiana parametrów usługi (np. zwiększenie transferu) dokonywana jest przez naszą firmę "od ręki". Szeroka gama urządzeń w naszej ofercie pozwala na dobranie optymalnych rozwiązań sprzętowych - indywidualnie dla każdego klienta.

  • Profesjonalny system obsługi klienta oraz Biuro Obsługi Klienta, które jest gotowe odpowiedzieć szczegółowo na wszystkie Państwa pytania.
  Firma PUNKT dysponuje również zezwoleniem, o sygnaturze URT-OOP/WEP/02/92/02, wydanym przez Urząd Regulacji Telekomunikacji (URT), w zakresie świadczenia dostępu do sieci Internet.
Wcześniej prawo do świadczenia usług transmisji danych regulowała, przyznana PUNKT, Koncesja Ministerstwa Łączności o numerze 676/00/TD.


Szanowni Państwo,  

  Firma PUNKT jest świadoma kolejnych wyzwań jakie stoją przed nami - po zakończeniu rozbudowy sieci ZWM.punkt.pl zamierzamy realizować kolejne ambitne plany związane z dostarczaniem Internetu społeczności opolskiej. Stale rozbudowujemy nasze zasoby, szkolimy pracowników, poprawiamy jakość naszych usług.

Nazwa strefy Liczba obsługiwanych
klientów
Centrum 1137
Chabry 455
Chróścina 37
Dobrzeń Wielki 199
Nysa 507
Otmuchów 124
ZWM 1869
Zaodrze 593
inne 51
Razem 4972 !!!
Liczba klientów firmy PUNKT korzystająca z usługi "łącze stałe"


  Gorąco zapraszamy kolejnych klientów do rozpoczęcia współpracy z pewną i stabilną firmą, która już od 21 lat konsekwentnie realizuje swój plan. PUNKT zawsze stawia na JAKOŚĆ USŁUG I POZIOM OBSŁUGI. Gwarantujemy, że zawsze tak już pozostanie. Mogą być Państwo pewni, ze w sieci firmy PUNKT panuje jedna zasada "IM WIĘCEJ KLIENTÓW TYM LEPSZA JAKOŚĆ NASZYCH USŁUG".

Z poważaniem,
Zarząd firmy PUNKT¤   © C-Invest Sp. z o.o.   ¤   e-mail: bok@punkt.pl   ¤   powered by GAD   ¤