Hosting Home - ustaw jako startowąHosting Ulubione - dodaj do ulubionych
PUNKT - Strona główna (home)
 
HOSTING - cennik
DOMENY - cennik
POMOC

Konfiguracja Poczty - IMAPKrok 12
Dla każdego z folderów możemy wybrać osobno opcje synchronizacji. Do wyboru mamy następujące opcje:
a) Nie synchronizuj (żadne wiadomości nie będą pobierane z serwera) - opcji używamy w sytuacji, w której nie interesuje nas zawartość danego folderu.
b) Wszystkie wiadomości (z serwera zostaną pobrane wszystkie wiadomości) - opcji używamy, kiedy chcemy pobrać na dysk lokalny wszystkie wiadomości (stare oraz nowe), które znajdują się w danym folderze. Na przykład po utracie danych na dysku lokalnym, czy zmianie komputera o charakterze stałym.
c) Tylko nowe wiadomości (z serwera zostaną pobrane tylko nowe wiadomości) - jest to opcja, z której korzystamy gdy chcemy pobrać z serwera tylko nową pocztę.
d) Tylko nagłówki - z serwera zostana pobrane same nagłowki wiadomości (nadawca, temat, wielkość), wiadomość zostanie pobrana dopiero po jej wybraniu. Ta opcja z kolei pozwala przejrzeć zawartość folderu (skrzynki) bez konieczności pobierania na dysk całych wiadomości. Jeśli więc otrzymasz bardzo duży załącznik, którego nie masz czasu ściągnąć z serwera możesz odłożyć tę czynność na później, a pozostałe listy przejrzeć od razu. Jeśli nie masz ochoty ściągać jakiegoś listu w ogóle - kasujesz go na serwerze. Jeśli więc łączysz się z serwerem przy pomocy wolnych łącz - rozważ IMAP oszczędzisz czas i pieniądze.
¤   © C-Invest Sp. z o.o.   ¤   e-mail: bok@punkt.pl   ¤   powered by GAD   ¤