Hosting Home - ustaw jako startowąHosting Ulubione - dodaj do ulubionych
PUNKT - Strona główna (home)
 
HOSTING - cennik
DOMENY - cennik
POMOC

SERWERY USŁUGOWE

SERWERY POCZTY E-MAIL

Organizacja zasobów pocztowych
  Podstawowy adres komercyjnego serwera pocztowego to mail.punkt.pl, zarówno dla poczty przychodzącej (POP3) jak i wychodzącej (SMTP). Obsługa darmowej poczty elektronicznej naszych klientów w sieciach blokowych, realizowana jest na niezależnym serwerze zlokalizowanym w pobliżu największej z tych sieci.

  Większość domen klientów na naszym serwerze posiada subdomenę na potrzeby identyfikacji serwera pocztowego, której brzmienie zgodne jest z zaproponowaną konwencją: poczta.nazwa_domeny. Jeżeli Państwo takiej domeny nie posiadają, a chcieliby ją Państwo wykorzystywać, to prosimy o kontakt z nami w tej sprawie.

Samodzielna administracja skrzynkami poczty elektronicznej - WEB@dmin
  Konfiguracji skrzynek pocztowych, związanych z daną domeną, można dokonać za pośrednictwem zdalnych narzędzi administracji, dostępnych z poziomu przeglądarki stron WWW - wystarczy w przeglądarce wczytać adres: http://webadmin.punkt.pl. Mechanizmy umożliwiają m.in. opcje uruchamiania nowych skrzynek, kasowania starych i nieużywanych, zakładania aliasów pocztowych, uruchamiania opcji forward poczty i autorespondera oraz wiele innych, jak grupowanie skrzynek, mailing itp. Jeżeli nie posiadają Państwo jeszcze danych do administracji własną domeną, a byliby Państwo zainteresowani możliwością samodzielnego dokonywania zmian na serwerze, to prosimy o kontakt z nami w tej sprawie.

Poczta przez WWW
  Wpisując w przeglądarce adres: mail.punkt.pl i podając dane posiadanego konta e-mail, uzyskują Państwo zdalny dostęp do swojej skrzynki poczty elektronicznej (zakładka "Poczta").

  Mechanizmy dzięki którym usługa ta jest realizowana zapewniają mi.in.:
 • dostęp do własnej skrzynki e-mail z dowolnego miejsca w sieci,
 • przeglądanie/czytanie zgromadzonej na serwerze poczty,
 • wysyłanie korespondencji e-mail na dowolny adres - pomocna w takiej sytuacji jest wbudowana książka adresowa,
 • kasowanie korespondencji - opcja szczególnie przydatna w sytuacji chęci pozbycia się ze skrzynki dużych wiadomości bez koniecznoiści ich pobierania za pomocą używanej na komputerze stacjonarnym aplikacji do zarządzania pocztą.


 • UWAGA !!! - Prawidłowe zakończenie sesji z tymi mechanizmami powinno następować poprzez naciśnięcie przycisku: "Wyjście"

  Bezpieczna wymiana poczty z/do serwera BOX
    Pocztę z serwera mail.punkt.pl można odbierać również bezpiecznym, szyfrowanym połączeniem SSL. Połączenie takie gwarantuje bezpieczeństwo przesyłanych danych oraz haseł. Usługa ta jest bezpłatna. Aby ją skonfigurować i używać zapraszamy do odwiedzenia działu bezpieczny internet.

  Ochrona antywirusowa

  poczta wychodząca

    Próba wysłania przez serwer mail.punkt.pl wiadomości zawierającej wirusa kończy się niepowodzeniem. Wiadomość taka nie opuści skrzynki nadawczej programu pocztowego, czego skutkiem będą stale podejmowane z jego strony próby jej wysłania, dlatego w celu uniknięcia kłopotów należy taką wiadomość samodzielnie ze skrzynki nadawczej usunąć.

  poczta przychodząca

    Dla bezpieczeństwa naszego kienta, próba dostania się na jego skrzynkę wiadomości zawierającej wirusa kończy się dla tej ostatniej przesunięciem jej po stronie serwera, z głównego folderu poczty klienta do folderu IMAP o nazwie "Wirus". Dostęp do wiadomości zgromadzonych w tym folderze klient uzyskuje logując się do skrzynki e-mail za pośrednictwem protokołu IMAP - ustawionym w jego programie do poczty lub za pośrednictwem strony internetowej, która zapewnia zdalny dostęp do własnej skrzynki na serwerze, osiągalnej pod adresem: http://mail.punkt.pl.
    Folder IMAP o nazwie "Wirus" zostanie utworzony po pierwszej, odebranej przez skrzynkę wiadomości zawierającej wirusa.
    Aby folder był widoczny na liście dostępnych folderów, z poziomu strony głównej należy go najpierw subskrybować wykorzystując do tego opcję "Zarządzanie folderami". Jeżeli klient nie zadecyduje inaczej, leżąca na jego skrzynce wiadomość z wirusem po kilku dniach zostanie automatycznie z serwera usunięta.


  Lista niebezpieczych załączników
    Mimo zabezpieczeń stosowanych na naszym serwerze i tak najważniejsza, w celu uniknięcia wirusa, ze strony użytkownika jest profilaktyka. Dlatego zalecamy rozsądne otwieranie załączników o wymienionych rozszerzeniach: CHM, EXE, HLP, HTA, REG, SHS, VBE, VBS, WSF, WSH, COM, PIF, BAT, LNK, SCR - wielkość liter nie ma tutaj znaczenia.
  ¤   © C-Invest Sp. z o.o.   ¤   pytam [at] punkt.pl   ¤   powered by GAD   ¤