Hosting Home - ustaw jako startowąHosting Ulubione - dodaj do ulubionych
PUNKT - Strona główna (home)
 
HOSTING - cennik
DOMENY - cennik
POMOC

SERWERY USŁUGOWE

Serwer danych SQL

  Serwer SQL jest odrębnym i niezależnym serwerem. Takie rozwiązanie pozwala na budowę bardziej wydajnych serwisów opartych o skrypty wykonywane po stronie serwera, takie jak: PHP i JSP. Podczas gdy kod witryny wykonuje się na serwerze WWW to kod SQL i operacje bazodanowe wykonują się na innym, dedykowanym do tego celu serwerze, nie angażując mocy obliczeniowej tego samego komputera.

Dostępność
  Ze względów bezpieczeństwa serwer SQL nie jest widoczny bezpośrednio z sieci Internet. Dostęp do niego można uzyskać tylko i wyłacznie za pośrednictwem serwera WWW, czyli z poziomu skryptów na serwerze WWW umieszczonych.

  Na żądanie klienta, PUNKT może przydzielić tymczasowy, bezpośredni dostęp do serwera SQL ze wskazanego przez klienta adresu IP.

  Prawo do korzystania z serwera SQL klient uzyskuje po wykupieniu odpowiedniego Pakietu usług.

Korzystanie z baz
  W przypadku chęci skorzystania z mechanizmów baz danych, klient powinien w porozumieniu z PUNKT ustalić niezbędne do jej utworzenia i poźniejszego dostępu do niej dane tj. lokalny adres IP serwera SQL, nazwę bazy, nazwę użytkownika i hasło.

Obsługiwane rodzaje mechanizmów bazodanowych
  Dla wygody klienta na naszym serwerze SQL uruchomiliśmy kilka rodzajów popularnych mechanizmów bazodanowych. Dzięki temu klient ma możliwość skorzytania z najbardziej odpowiadającego mu rozwiązania.

W skład obsługiwanych mechanizmów SQL wchodzą:
  • Interbase,
  • MySQL,
  • PostgreSQL.

    Zastosowanie baz danych
      Bazy danych są w szczególności wykorzystywane do dynamicznego generowania stron serwisów WWW lub zbierania informacji z umieszczonych w nim formularzy, które wypełniają wizytujące go osoby. Są ponadto nieodzownym elementem serwisów działających na zasadzie aplikacji internetowych, które w bazach gromadzą wiedzę na temat wykonanych operacji, czy dostęnych opcji. Dzięki spełnianym własnościom gwarantują wyższy poziom interakcji z użytkownikiem, a zarządcy serwisu ułatwiają jego szybką aktualizację.
  • ¤   © C-Invest Sp. z o.o.   ¤   pytam [at] punkt.pl   ¤   powered by GAD   ¤