Hosting Home - ustaw jako startowąHosting Ulubione - dodaj do ulubionych
PUNKT - Strona główna (home)
 
HOSTING - cennik
DOMENY - cennik
POMOC

SERWERY USŁUGOWE

Serwery WWW/FTP


Adresy serwerów WWW i FTP firmy PUNKT
  Podstawowy adres komercyjnego serwera WWW to punkt.pl, adresu tego można używać również dla przesyłania plików protokołem FTP.
  Do darmowego Okresu Testowego przeznaczony został serwer dostępny pod adresem: test.punkt.pl

Zdalna i samodzielna administracja zasobami
  Do dyspozycji naszych klientów na łącza blokowe przenaczyliśmy ponadto serwery dające im możliwość darmowego utrzymywania WWW i E-MAIL, z mechanizmami do ich konfigurowania, których działanie oparte jest na autorskim systemie BlockAdmin.

  Klienci utrzymujący zasoby na naszych serwerach komercyjnych (hosting, usługi hostingowe) mają, za pośrednictwem mechanizmów WEB@dmina, możliwość zdalnego nimi administrowania. Wbudowane w te mechanizmy funkcje pozwalają na realizację większości zadań związanych z utrzymywaniem usług sieciowych na własnym Serwerze Wirtualnym.
  Jeżeli nie posiadają Państwo jeszcze danych do administracji własnej domeny przez nas obsługiwanej, a chcieliby Państwo je uzyskać, to prosimy o kontakt z nami w tej sprawie.

Bezpieczeństwo
  Strony WWW na naszych serwerach można również oglądać przy użyciu bezpiecznego, szyfrowanego połączeniem SSL. Połączenia tego typu gwarantują bezpieczeństwo przesyłanych do i z serwera danych. Usługa ta jest bezpłatna, wystarczy tylko przed wpisywanym w przeglądarce adresem strony zamiast przedrostka adresu w postaci http://, wpisać https:// aby stronę oglądać przy użyciu połączenia szyfrowanego. Również przesyłanie plików może się odbywać przy użyciu bezpiecznego i szyfrowanego protokołu SSL FTP. Aby skonfigurować i używać bezpiecznego przesyłania plików protokołem SSL FTP zapraszamy do odwiedzenia działu POMOCY.


PHP
  Decydując się na utrzymywanie zasobów na naszych serwerach, uzyskują Państwo możliwość skorzystania z jednego z najlepszych rozwiązań w zakresie generowanych, po stronie serwera, dynamicznych stron WWW, a mowa jest tu oczywiście o PHP. Dzięki wbudowanym w silnik PHP modułom możliwe do zrealizowania są nawet bardzo skomplikowane projekty serwisów, nie ustępujące funkcjonalnością aplikacjom uruchamianym na komputerze PC.

Lista obsługiwanych modułów i ich przeznaczenie:

 • Calendar (obsługa różnych kalendarzy),
 • DB2, DB3 (obsługa baz danych w formacie DBA),
 • FTP (obsługa protokołu FTP),
 • GD (generowanie i obróbka obrazków w formatach: JPG, PNG, WBMP),
 • Freetype (obsługa fontów TTF używanych w generowanych obrazkach przez moduł GD),
 • Interbase (mechanizmy dostępu do tego typu bazy),
 • MySQL (mechanizmy dostępu do tego typu bazy),
 • PostgreSQL (mechanizmy dostępu do tego typu bazy),
 • OpenSSL (możliwość realizowania połączeń szyfrowanych na poziomie kodu PHP).


 • Statystyki odwiedzin serwisu WWW
    Stanowią one jedną z opcji konfiguracyjnych uruchomionych na naszych sewerach zasobów użytkownika. Generowane są na bazie pliku historii odwiedzin, który tworzy się i aktualizuje dla każdej uruchomionej na serwerze domeny/subdomeny. Włączenie opcji generowania statystyk, nawet po pewnym czasie od momentu uruchomienia serwisu, pozwoli dzięki plikowi historii odwiedzin, na prześledzenie całego cyklu funkcjonowania serwisu. Statystyki wybranej domeny można wywołać dopisując przed jej nazwę przedrostek o brzmieniu: stats. Z tego też powodu nazwa ta jest zastrzeżona, co uniemożliwia tworzenie w WEB@dminie subkont o takiej nazwie. Na życzenie użytkownika dojście do statystyk zabezpieczamy hasłem, by np. tylko właściciel serwisu mógł mieć do nich wgląd. Do generowania statystyk używamy Webalizera, który w środowisku użytkowników sieci cieszy się dużym powodzieniem i renomą. Poniżej zamieszczamy przykładową zawartość głównej strony statystyk, wraz z jej krótka charakterystyką:

  Sumarycznie w miesiącu:
  Miesiąc Średnio dziennie Ogólnie w miesiącu:
  Wywołania Pliki Strony Wizyty Lokalizacje KB Wizyty Strony Pliki Wywołania
  Sie 2002 4265 2958 155 74 656 44786 148 310 5917 8530
  Lip 2002 6439 4783 420 118 8400 1141539 3682 13027 148299 199636
  Cze 2002 4864 3835 302 111 3100 618486 3350 9073 115063 145932
  Suma 8766714 39082 123273 1498903 2233831

  Lokalizacjemowią o ilości różnych adresów IP z jakich wystosowywane były zapytania do serwisu WWW - w przybliżeniu liczbę tą uznać można za liczbę różnych komputerów, z których sięgano do serwisu
   
   
  KBdzięki tej liczbie mogą się Paśstwo dowiedzieć jaki ruch danych wychodzących generuje serwis
   
   
  Wizytyna ich podstawie ocenić można aktywność odwiedzających serwis osób. Wizyta naliczana jest, gdy ta sama osoba w czasie krótszym niż 30min. wczytała więcej niż jedną podstronę
   
   
  Stronytutaj zliczana jest sumaryczna liczba odwołań do plików z rozszerzeniami: .html, .htm, itp. - bez plików graficznych, CGI, itp.
   
   
  Plikisumaryczna liczba odwołań do wszystkich plików niezależnie od ich typu (rozszerzenia)
   
   
  Wywołaniasumaryczna liczba zapytań wystosowanych do serwisu - zawiera m.in. odwołania do plików niezależnie od ich typu, odwołania do plików nieistniejących, przekierowania, itp.
   

  więcej na ten temat ...
  ¤   © C-Invest Sp. z o.o.   ¤   pytam [at] punkt.pl   ¤   powered by GAD   ¤