Hosting Home - ustaw jako startowąHosting Ulubione - dodaj do ulubionych
PUNKT - Strona główna (home)
 
HOSTING - cennik
DOMENY - cennik
POMOC

O FIRMIE


  Przedsiębiorstwo Informatyczne PUNKT już od 1998 roku dostarcza firmom i mieszkańcom Opola usługi internetowe. Jest największym dostawcą usług internetowych w województwie opolskim oraz jednym z liczących się w kraju - dowodem tego jest utrzymująca się pozycja firmy na wysokim miejscu w Rankingu Providerów top100.pl
Z dniem 1 października 2002 zmieniliśmy status prawny spółki z osobowej na kapitałową (Spółka z o.o.)

Pełna nazwa firmy brzmi:
    Przedsiębiorstwo Informatyczne PUNKT Sp. z o.o.

lub w skrócie:
    P.I. PUNKT Sp. z o.o.


NUMER KRS (Sąd Rejonowy w Opolu): 0000133174
NIP 754-25-31-499
REGON - 532333014

  Na dzień dzisiejszy na Państwa zadowolenie pracuje 30 osobowy zespół fachowców. Zarządzają oni siecią złożoną blisko z 70 serwerów oraz usługami internetowymi, które są już świadczone dla blisko 5000 klientów. Ta liczba zobowiązuje, dlatego stale inwestujemy w podnoszenie jakości naszych usług. Jako parametry naszej jakości niech posłużą następujące dane:

  • 230 Mb/s wyjście na świat. By zapewnić najwyższą jakość łączy internetowych nasza firma współpracuje z następującymi providerami w Polsce: GTS Polska, TP SA, Netia SA. W niedalekiej przyszłości planowane jest zwiększenie przepustowości do 300 Mb/s !

  • serwis 24h/dobę (dyżury administratorów, całodobowy telefon) - bardzo krótki czas reakcji na awarie w naszej sieci - gwarantujemy, że często zostaną one usunięte zanim zdążą Państwo do nas zadzwonić

  • Unikatowy w skali Polski system zarządzania serwerami wirtualnymi z możliwością zakładania sklepów w systemie NetShop.pl. Zapraszamy to testów systemu pod adresem webadmin.punkt.pl.

  • Sieć węzłów dostępowych (5 głównych i 12 pomocniczych) gwarantująca wysoką jakość świadczonych przez nas usług. Dzięki niej podłączamy klientów "na krótkich łączach" co zapewnia minimalne tłumienie sygnału i stabilną prace urządzeń.

  • Rozwiązania sieciowe - szkielet sieci wykonany jest w technologii FastEthernet realizowanej za pomocą najwyższej klasy urządzeń radiowych renomowanych firm. Do wykonania łączy abonenckich w zależności od potrzeb oferujemy rozwiązania oparte o technologie: FastEternet, WiLAN, SDSL, G.SHDSL, VDSL. Urządzenia te cechują się symetryczną pracą (w przeciwieństwie do popularnej technologi ADSL) a transfery jakie mogą obsługiwać zawierają się w przedziale od 144kbps do 100 Mbps - dzięki temu zmiana parametrów usługi (np. zwiększenie transferu) dokonywana jest przez naszą firmę "od ręki". Szeroka gama urządzeń w naszej ofercie pozwala na dobranie optymalnych rozwiązań sprzętowych - indywidualnie dla każdego klienta.

  • Profesjonalny system obsługi klienta oraz Biuro Obsługi Klienta, które jest gotowe odpowiedzieć szczegółowo na wszystkie Państwa pytania.
  Firma PUNKT dysponuje również zezwoleniem, o sygnaturze URT-OOP/WEP/02/92/02, wydanym przez Urząd Regulacji Telekomunikacji (URT), w zakresie świadczenia dostępu do sieci Internet.
Wcześniej prawo do świadczenia usług transmisji danych regulowała, przyznana PUNKT, Koncesja Ministerstwa Łączności o numerze 676/00/TD.


Szanowni Państwo,  

  Firma PUNKT jest świadoma kolejnych wyzwań jakie stoją przed nami - po zakończeniu rozbudowy sieci ZWM.punkt.pl zamierzamy realizować kolejne ambitne plany związane z dostarczaniem Internetu społeczności opolskiej. Stale rozbudowujemy nasze zasoby, szkolimy pracowników, poprawiamy jakość naszych usług.